Fatih Altaylı: Erdoğan, kendi icraatı olan İstanbul Sözleşmesi’ne “sapkın ve marjinal” diye saldırıyor!

Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın kadına şiddetle mücadeleye karşı uluslararası bir anlaşma olan İstanbul Sözleşmesi için “marjinal sapkınların istismar malzemesi” yorumunu yaptığı hatırlatarak, sözleşmeyi Erdoğan’ın imzaladığını ve Meclis’e onaylattığına dikkat çekti. 

İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye’nin Avrupa Konseyi Dönem Başkanlığı sırasında hazırlandığını ve imzalandığını hatırlatan Altaylı, 2011 yılında AKP’nin iktidarda olduğunu vurguladı. 

Altaylı, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi o sözleşmeyi imzalayan, TBMM’de onaylatan Erdoğan, bu sözleşmeyi “marjinal sapkınların istismar malzemesi” olarak nitelendiriyor.

Sözleşmenin içeriğine falan girmeyeceğim. Bana göre asıl sorun bambaşka.

AK Parti, bir kez daha, daha önce kendi yaptığı bir işten, bir yasal düzenlemeden şikayetçi oluyor, şikayetçi olmak bir yana kendi icraatına ‘sapkın ve marjinal’ diye saldırıyor.

Tıpkı daha beş yıl önce yaptığı Anayasa’yı beğenmediği, kendi getirdiği Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkından rahatsız olduğu, daha önce sığındığı Anayasa Mahkemesi’ni suçlayıp, daha önce suçladığı Yargıtay’a sığındığı, yaptığı her şeyden bir süre sonra pişman olduğu gibi.

Ve şimdi bu AK Parti ya da bu zihniyet bir kez daha Anayasa değiştirmek istiyor. Emin olun 5 yıl sonra “Bu anayasa çok yanlış oldu. Bir daha değiştirelim” diyecektir. Çünkü aynası iştir partinin, lafa bakılmaz. Bu kadar pişmanlıklarla dolu bir yönetimden de ‘cacık olmaz.'” 

TIKLAYIN – Erdoğan: İstanbul Sözleşmesi, marjinal grupların ve sapkın akımların istismar malzemesi!

TIKLAYIN – Erdoğan: İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadına şiddetle mücadelede en küçük olumsuz etkisi olmadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x