Snapchat çok önemli bir düzenlemenin arifesinde!

Snapchat, kendini sürekli olarak yenileyerek sosyal medya arenında varlığını sürdürmeye çalışıyor. Bu çerçevede, platform, kullanıcıların içerik paylaşımını daha etkileşimli ve kolay hale getirmek için iki yenilikçi özellik sunmaya başladı. Bu yenilikler, Snapchat’i Instagram ve TikTok gibi sosyal medya devleriyle aynı seviyeye getiriyor.

İlk yenilik, Snapchat içeriğini, Lenses, Spotlight videoları ve halka açık hikayeleri gibi, doğrudan bir web sitesine gömme yeteneği. Instagram ve TikTok bu özelliği uzun süre önce sundu, ancak Snapchat, bu yıl daha önce tanıttığı web tabanlı platform ve yerel sıcak noktaları keşfetme özelliklerinin doğal bir devamı olarak bu yeteneği ekliyor.

İkinci yenilik, OpenAI teknolojisi ile Snapchat gönderilerini zenginleştirmek. Bu özellik, sadece standart filtreler ve özelliklerle sınırlı kalmayıp, bir snap’in sınırlı alanlarını tamamlamak için etrafa dair hayal gücüyle doldurulmuş bir görünüm sunuyor. Bu, akıllı telefonunuzda anında gerçekleşen bir Photoshop Content-Aware Fill deneyimini andırıyor. Snapchat+ aboneleri için bu özellik, premium deneyime ek değer katıyor.

Snapchat çok önemli bir düzenlemenin arifesinde!

Snapchat’ın bu yılın başında My AI sohbet robotunu piyasaya sürmesiyle başlayan yapay zeka entegrasyonu yolculuğunu sürdüğü de dikkat çekiyor. Firma, Snapchat+ abonelerine AI destekli özellikleri özel avantajlar olarak sunarak, standart deneyimi premium deneyimden ayırıyor.

Snapchat, diğer sosyal medya platformlarıyla yarışmaya hazırlanırken, bu yeni özellikler sadece ek araçlar değil, aynı zamanda bir yön belirtiyor. Snapchat, sıradan bir snap atıcısından teknolojiye hakim bir kullanıcıya kadar herkese hitap etmek istediğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x