Ünlü festivalin açılışını usta sanatçılar yaptı!

Uluslararası Antalya Piyano Festivali 23’üncü kez sanatseverlerle buluştu. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin açılışına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Altan Erkekli, Veysel Diker ve binlerce Antalyalı katıldı. 23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin açılış konseri piyanist, besteci Fahir Atakoğlu ve Selda Bağcan ile Fakhraddin Kerimov yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleşti.

‘Demirkırat’, ‘Sarızeybek’, ‘Lal’, ‘İstanbul’ gibi unutulmaz eserlerini seslendiren Fahir Atakoğlu, ‘Çanakkale Savaşı’ ve ‘Zübeyde Hanım Cepheler’ adlı yeni bestelerini de Antalyalılar için seslendirdi. Selda Bağcan da ‘Ah Yalan Dünya’, ‘Neredesin Sen’, ‘Magusa Limanı’, ‘Uğurlar Olsun’, ‘Minnet Eylemem’, ‘Öyle Bir Yerdeyim’, ‘Anne Ben Geldim’ adlı seslendirdi.

ANJELİKA AKBAR, CANDAN ERÇETİN VE GÜLSİN ONAY DA FESTİVALDE

Festival’de 11 Aralık’ta Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) Anjelika Akbar, 13 Aralık’ta AKM’de Queenz of Piano, 15 Aralık’ta AKM’de ve 16 Aralık’ta Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Dorantes sahne alacak. 16 Aralık’ta Cam Piramit’te Candan Erçetin ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ‘Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar’ müzikseverlerle buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x